Blog

Zasięgnij naszych porad w dziedzinie SEO

blog

Popularni specjaliści SEO zza granicy

Mateusz Kozłowski; 2022-05-17

O tym, czym jest SEO i jak duże ma znaczenie, z całą pewnością wie każdy, kto zajmuje się tą branżą. Warto jednak przybliżyć sobie kilka zagranicznych i istotnych postaci, od których można czerpać wiedzę. To oni uchodzą obecnie za najbardziej popularnych i doświadczonych specjalistów z tej dziedziny. Tych kilka nazwisk na pewno warto zapamiętać!

 

Najlepsi specjaliści SEO

Rand Fishkin

Pozycjoner SEO do zadań specjalnych? To na pewno Rand Fishkin. Jest to bowiem jeden z najbardziej znanych specjalistów, który obecnie jest dyrektorem generalnym, oraz współzałożycielem SEOmoz. Jego firma jest światowym liderem, jeśli chodzi o narzędzia do optymalizacji wyszukiwarek, wszelkich zasobów w sieci oraz społeczności, do których ma docierać tworzony content. Już w roku 2009 Rand Fishkin wskazany został przez słynny BusinessWeek jako jeden z 30 najlepszych przedsiębiorców z zakresu nowych technologii.

Neil Patel

Prawdziwy ekspert SEO, którym zajmuje się od wielu lat i traktuje go jako życiową pasję, czyli Neil Patel. Między innymi również autor bestsellerów publikowanych w New York Timesa. Sam The Wall Street Journal okrzyknął go mianem najbardziej wpływowej osoby w sieci. Nic dziwnego, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie udało mu się stworzyć prawdziwe imperium SEO.

Jego dokonania docenione zostały, zarówno przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Obamę, jak i przez ONZ. Były prezydent USA uznał go jednym ze 100 najlepszych przedsiębiorców przed 30. rokiem życia, a ONZ natomiast jednym ze 100 najlepszych przed 35. rokiem życia. Mało kto może poszczycić się takimi tytułami i to na dodatek w tak młodym wieku. Przed nim na pewno wiele kolejnych inspirujących biznesów i działań.

Danny Sullivan

Kolejnym specjalistą z zakresu SEO, który zna się na tym, jak nikt inny, z całą pewnością jest Danny Sullivan – amerykański technolog, a do tego dziennikarz i przedsiębiorca. Jest też twórcą wielu publikacji branżowych, w których oczywiście wyjaśnia działania SEO, oraz wszelkich wyszukiwarek, które działają na określonych algorytmach. W związku z tym jest także cennym źródłem wiedzy dla wielu młodych osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej branży i oczywiście chciałyby się dalej rozwijać.

Warto obserwować swoich idoli z branży SEO, aby móc czerpać z nich inspiracje i stale się rozwijać.

 

Dodaj komentarz