Blog

Zasięgnij naszych porad w dziedzinie SEO

blog

Ile kosztują usługi specjalisty SEO?

Mateusz Kozłowski; 2022-05-17

Specjaliści SEO są poszukiwaniu na rynku pracy w coraz większym stopniu. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie oni zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych. Wielu właścicieli firm zadaje sobie pytanie, Ile kosztuje zatrudnienie specjalisty i z jakimi wydatkami należy się liczyć w skali miesiąca, aby SEO było skuteczne.

 

Specjalista SEO i zarobki. Ile kosztuje zatrudnienie specjalisty SEO na etat?

Według analityków koszt miesięcznego zatrudnienia specjalisty SEO waha się w granicach między 3.000 zł a 6.000 zł netto. Ponad 50% specjalistów do spraw pozycjonowania zarabiało w 2021 roku pomiędzy 3.000 zł a 5.000 zł miesięcznie. Z kolei jedynie 40% specjalistów najwyższej klasy zarabia kwoty sięgające nawet do 6.000-7.000 zł. Portale branżowe mówią też o kwocie od 9.000 zł w górę. Warto wspomnieć, że w ten sposób zarabiało jedynie 5% specjalistów działających w tej branży.

Na zarobki etatowych pozycjonerów wpływa wiele czynników – miejsce zatrudnienia, miasto, doświadczenie i zakres obowiązków. Inaczej będzie zarabiał Junior SEO w Kielcach, a inaczej Ekspert SEO z Warszawy. Różnice w zarobkach tych dwóch mogą być kolosalne i sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Czy warto zatrudnić pozycjonera w mniejszej firmie?

Jeśli poszukujesz specjalisty do mniej wymagających prac i mniejszej firmy, dobrym pomysłem jest wybranie osoby na poziomie juniorskim. Specjaliści z takim poziomem wiedzy SEO zarabiają przeważnie 3.000-4.000 zł miesięcznie, ale posiadają już pewną wiedzę na temat pozycjonowania. Możesz też rozważyć zatrudnienie agencji SEO lub freelancera.

Pozycjonowanie sklepu internetowego i strony www – ile to kosztuje?

Drugim sposobem, w jaki możemy spojrzeć na koszty zatrudnienia specjalistów SEO, jest zatrudnianie ich do konkretnych projektów. Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego? A ile pozycjonowanie strony? Ceny kształtują się na różnym poziomie. Korzystając ze specjalistów o małym doświadczeniu, wybierając mniejsze pakiety pozycjonowania, będziesz musiał liczyć się z kosztami nie niższymi niż 1.000 zł miesięcznie. W tym będziesz mógł liczyć na pomoc specjalistów SEO, którzy poświęcą przynajmniej kilkadziesiąt godzin pracy nad Twoją witryną.

Jeśli chcesz zatrudnić specjalistę SEO do regularnego optymalizowania strony, będziesz musiał liczyć się z kosztami powyżej 1.000 zł. Trudno podać dokładną stawkę, ponieważ ostateczna kotwa za pozycjonowanie zależy w dużej mierze od takich czynników jak:

  • lokalizacja;
  • stan witryny;
  • docelowy efekt;
  • konkurencja w branży.

 

Dodaj komentarz