Blog

Zasięgnij naszych porad w dziedzinie SEO

blog

Wtyczki do przeglądarki polecane przez specjalistów SEO

Mateusz Kozłowski; 2022-07-13

Jakie wtyczki do przeglądarki są polecane przez specjalistów SEO? Na rynku promowanych jest wiele różnorodnych rozwiązań, czy jednak po wszystkie warto sięgać? Zawodowcy korzystają jedynie z tych skutecznych i rekomendowanych, których używanie przynosi realne efekty i gwarantuje bezpieczeństwo ich używania. Przyjrzyjmy się wtyczkom do przeglądarki, polecanym i promowanym przez specjalistów SEO, którzy są zawodowcami w pozycjonowaniu stron WWW.

 

Fachowcy SEO polecają – wtyczka SEO META in 1 Click

Wyróżniana i często wskazywana przez profesjonalistów wtyczka SEO do Google Chrome to SEO META in 1 Click. Dzięki niej uda Ci się uzyskać wszystkie najważniejsze informacje o konkretnej stronie lub podstronie, istotne z punktu widzenia SEO i widoczności witryny w sieci. Informacje, które może pokazać Ci ten plugin, to m.in.:

 • nagłówki;
 • linkowanie;
 • adres URL i adres kanoniczny;
 • meta title i meta description (zarówno długość, jak i treść);
 • tag meta robots;
 • zdjęcia i opisy alternatywne.

Godna polecenia wtyczka do przeglądarki – SEO Minion

Warto skorzystać też z rekomendowanej przez fachowców SEO wtyczki SEO Minion, działającej na Firefox oraz Chrome. Pozwala ona na analizę witryny on-site i podkreśla linki wewnętrzne oraz zewnętrzne Ponadto przy jej użyciu możesz scrapować wyniki wyszukiwania z informacji, które są Ci potrzebne, np. obrazków, newsów, najnowszych wyników czy list produktów. Może być to przydatne np. podczas analizy konkurencji i optymalizacji strony pod konkurencyjne słowa kluczowe. Specjaliści SEO doceniają tę wygodną funkcję i chętnie polecają tę wtyczkę jako jedną z najbardziej przydatnych i funkcjonalnych w świecie pozycjonowania.

Wtyczka do przeglądarki, rekomendowana przez specjalistów SEO – Wappalyzer

Kolejną wspominaną na blogach i forach wtyczką do przeglądarki Chrome, polecaną przez specjalistów SEO, jest Wappalyzer. Doskonale sprawdza się zarówno u doświadczonych ekspertów SEO, jak i tych początkujących. Warto sięgnąć po nią w przypadku konieczności ustalenia technologii konkretnej witryny. Ekspert SEO otrzyma informacje m.in. o:

 • systemie CMS;
 • serwerze;
 • sieci reklamowej i analityce;
 • procesorze płatności,
 • bibliotece JavaScript.

Ta wtyczka SEO jest chętnie wykorzystywana, a jej znaczenie zostało podkreślone już w licznych zestawieniach. Pozwala na zyskanie przewagi nad konkurencją i skuteczniejszą optymalizację oraz lepszą budowę strony. Rezultatem tego działania jest poprawa widoczności witryny w sieci.

Wtyczka do przeglądarki zalecana przez ekspertów SEO – Link Redirect Trace

Ostatnia, lansowana i upowszechniana w środowisku SEO wtyczka, to Link Redirect Trace, skupiona przede wszystkim na linkowaniu. To rozwiązanie reklamowane zarówno na Google Chrome, jak i Firefox. Dostarcza ono kompleksowych informacji dotyczących linków i przekierowań obecnych na stronie.  Dzięki niemu możliwe jest m.in. sprawdzanie linków partnerskich oraz konkurencji czy śledzenie linków afiliacyjnych i reklamowych. Ta wtyczka do przeglądarki, rekomendowana przez specjalistów SEO, daje pełny obraz każdego przekierowania i zapewnia kompleksowe informacje na jego temat.

 

Dodaj komentarz